Bu yazımızda dakikalar içinde eski fotoğraflarımızın kalitesini arttıracağız 🙂 Günler geçtikçe ilerleyen yapay zeka ve web araçları oldukça gelişti, aşağıdaki adımları izleyerek dakikalar içinde görselimizin kalitesini arttıracağız. Tabi görselimizi yüksek çözünürlük olarak referans sitemiz bizlere sağlayacak. Her ne kadar etkilide olsa maalesef çok düşük kalitedeki fotoğraflarımız üzerinde çok etkisi olmayacak. Bunun içinde tabi farklı alternatif web sitelerimiz bulunmakta. Dilerseniz artık anlatımımıza geçelim.

AI Kullanarak Fotoğraf Kalitesini Nasıl Yükseltiriz?

Öncelikle Upscale.media web sitesine giriş yapıyoruz. Üyelik açmamıza gerek olmadan görsel yükleme alanına geçiş yapıyoruz. Kalitesini yükseltmek istediğimiz görseli sitemize yüklüyoruz. Yüklediğimiz görsel uzantıları png, jpeg, jpg, webp olmak zorunda. Eğer görseliniz farklı bir uzantıda ise google aramayı kullanarak xx to jpg şeklinde arama yaparak yardımcı siteler ile görselinizi belirttiğim uzantılara çevirebilirsiniz.

Görselimizi sürükle bırak yapabiliriz veya Upload Image butonuna tıklayarak seçebiliriz. Görselimiz yüklendikten sonra dönüştürme işlemi otomatik olarak başlayacak ve web sitemiz bizlere görseli hangı boyuta getirdiğini ve hangi scale oranında olduğunu gösterecek. Buradan istersen görseli indirebiliriz veya daha fazla kalitesini arttırmak istersek 4x seçeneğini seçerek tekrar dönüştürme işlemini başlatabiliriz. Hemen hemen 1-2 dakikalık görsel kalite arttırma işlemimiz bu kadar sürüyor. Görselimizi indirerek artık kullanabiliriz 🙂

İlgili web sitesine gitmek için tıklayın: Upscale.media

Etiketler
Fikrinizi Belirtin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir